למי שייכות הזכויות על הגג בפרויקט תמ"א 38?

פרויקט תמ"א 38 הפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד עבור בעלי דירות, בגלל חיזוק הבניין ושדרוג התשתיות, מה שמעלה את ערך הנכס ב-15%-30%. על כן, יותר ויותר יזמים נכנסים לתחום זה שנקרא התפתחות והתחדשות עירונית. אחד האלמנטים העיקריים של פרויקט תמ"א 38 הוא השימוש הנעשה בגג שיכול להפוך לדירת פנטהאוז יוקרתית. השאלה המרכזית היא למי שייכת הבעלות על הגג.

מאת: יובל חקשורי – צוות האינטרנט

יובל חקשורי

בניה על גג (Ventrilock)

מצד אחד, לבעלי דירות הגג אין אינטרס לאבד את הזכות הקניינית ומצד שני, יזמים רבים לא מבינים כי מבחינה משפטית, למרות העובדה שהגג מוצמד לדירות הגג – אין המשמעות שזכויות מכוח תמ"א 38 שייכות רק לבעלי דירות הגג. מצב זה מוביל לכך שגם אם יש בבניינים מסוימים דירות גג, לא יתבצעו בהם עסקאות מכוח תמ"א 38.

בקבוצת חכשורי הום קלאב טוענים כי חשוב לציין כי הזכויות על הבניה בדד שייכות לכל בעלי הזכויות בבניין, מלבד בניינים בהם נקבעה הוראה חד משמעית בתקנון הבניין, לפיה כל זכויות הבנייה הקיימות שייכות לדירה מסוימת. עם זאת, אין זה מקנה להם את הזכות לכפות על בעלי דירות הגג לבצע את הבנייה מכוח תמ"א 38, אלא רק באמצעות רוב של 66% (בחיזוק הבניין) או באמצעות רוב של 80% (בהריסה ובנייה מחדש).

יובל חכשורי נולד בשנת 1972 והוא בנו של ישעיהו חכשורי, בעל חברת "פרידמן חכשורי חברה להנדסה ובנייה בע"מ" ואחד מיזמי הבניה הוותיקים בישראל, אשר באמתחתו כבר למעלה מ- 20 אלף יחידות דיור.

יובל חקשורי - יובל חכשורי

יובל חקשורי (חכשורי הום קלאב) בן 42, יזם וקבלן בתחום המגורים בכל הארץ ותמ"א 38 באזור המרכז (תל אביב רמת גן גבעתיים, רמת השרון הרצליה ועוד..).

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookPinterestGoogle Plus

על אודות יובל חקשורי - יובל חכשורי

יובל חקשורי (חכשורי הום קלאב) בן 42, יזם וקבלן בתחום המגורים בכל הארץ ותמ"א 38 באזור המרכז (תל אביב רמת גן גבעתיים, רמת השרון הרצליה ועוד..).
פורסם בקטגוריה חכשורי הום קלאב, יובל חכשורי, תמ"א 38, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.