מה ההבדלים בין תמ"א 1 לתמ"א 2?

עד לפני תקופה לא ארוכה, מספר יובל חכשורי יזם הנדל"ן, כללה התוכנית תמ"א 38 רק מסלול אחד. התוכנית, שנועדה לאפשר לציבור הרחב לשדרג את סביבת המגורים ולהפוך תוך כדי כך את הבניין לעמיד וליציב יותר, עברה כמה וכמה שיפורים וכיום ניתן לבחור בין שני מסלולים – תמ"א 1 ותמ"א 2.

מאת: צוות האינטרנט – יובל חקשורי

בשורות הבאות קבוצת חכשורי הום קלאב תראה לגולשי האתר ולקוראים מהם ההבדלים העיקריים בין שני המסלולים:

חדש או מחודש

יובל חכשורי

הדמיה של פרויקט רמז 6 ברמת השרון שעבר תמ"א 38

הדרך הפשוטה ביותר להבין את ההבדל בין תמ"א 1 לבין תמ"א 2, מוסיף יובל חכשורי, היא להביט על השורה התחתונה. בשורה התחתונה, מי שבוחר במסלול הראשון יקבל בסופו של דבר דירה משופרת, בבניין שעבר מתיחת פנים מהותית. לעומת זאת, בחירה במסלול השני תאפשר לדיירים לקבל, בסופו של יום, דירת מגורים חדשה לגמרי, בבניין חדש לגמרי.
מטבע הדברים, המסלול החדש יותר מצריך הריסה של המבנה הקיים, פעולה שנעשית בהסכמה מלאה של הדיירים, כמובן. לאחר ביצוע פעולת ההריסה מבצע הקבלן הקמה של מבנה חדש, מהיסוד ממש. לכאורה, מצב רצוי, בפועל יש למהלך זה גם חסרונות.

האחד מול השני

כאשר מעמידים את שני המסלולים האחד מול השני, ניכרים כמה הבדלים חשובים:
• במסלול הוותיק תתקבל בהכרח דירה גדולה יותר. במסלול השני יתכן ולא תאושר בניה של דירות גדולות מעבר לקיים.
• מסלול מספר שתיים אורך זמן רב יותר שכן יש לבצע פעולות של הריסה ובניה מן היסוד.
• המסלול השני מחייב מהקבלן או היזם לספק בטחונות וערבויות מהותיות יותר. לכאורה מצב חיובי אך יש בכך חסם די רציני להתממשות הביצוע.
• תמ"א 1 הינו פשוט יותר לביצוע ונוח יותר לדיירים. חשוב מכך, גם במידה ויש עיכוב בגמר העבודה הרי שאין בעיה לדיירים, שאינם זקוקים לתקופת שכירות ארוכה יותר.

יובל חכשורי מנכ"ל "חכשורי הום קלאב" נולד בשנת 1972 והוא בנו של ישעיהו חכשורי, בעל חברת "פרידמן חכשורי חברה להנדסה ובנייה בע"מ" ואחד מיזמי הבניה הוותיקים בישראל, אשר באמתחתו כבר למעלה מ- 20 אלף יחידות דיור.

יובל חקשורי - יובל חכשורי

יובל חקשורי (חכשורי הום קלאב) בן 42, יזם וקבלן בתחום המגורים בכל הארץ ותמ"א 38 באזור המרכז (תל אביב רמת גן גבעתיים, רמת השרון הרצליה ועוד..).

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookPinterestGoogle Plus

על אודות יובל חקשורי - יובל חכשורי

יובל חקשורי (חכשורי הום קלאב) בן 42, יזם וקבלן בתחום המגורים בכל הארץ ותמ"א 38 באזור המרכז (תל אביב רמת גן גבעתיים, רמת השרון הרצליה ועוד..).
פורסם בקטגוריה חקשורי הום קלאב, יובל חכשורי, תמ"א 38, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.